بزرگترین درخت مصنوعی در دبی

معرفی:به دلیل کویری بودن آب و هوای دبی ساخت اکوسیستم باعث جذب مسافران تور دبی به این شبه جزیره شده است.بزرگترین درخت مصنوعی در سیاره سبز قرار گرفته است این مکان داخل شیشه میباشد و دمای آن با دمای هوای بیرون متفاوت است.هدف از ایجاد این مکان فراهم آوردن بستری مناسب برای مردم این شهر عنوان شده تا بتوانند از این طریق هر چه بهتر و بیشتر با حیات وحش آشنا شوند.راه ارتباط با تنه درخت از طریق آب‌ نما و آبشاری که از چند طبقه سرازیر شده است می‌ باشد. این آبشار موجب مه‌آلود شودن فضای داخل برج می‌شود.سیاره سبز اکوسیستم کاملا واقعی از جنگل های بارانی را شبیه سازی کرده و بیش از 3000 نوع و گونه از گیاهان، حشرات و جانوران بعضا کمیاب را در خود جای داده است.در وسط این جنگل بارانی درختی مصنوعی به طول 25 متر قرار گرفته است. رطوبت محیط در این جنگل 70% بیش از میزان استاندارد محسوب می شود و دمای آن بین 25 تا 27.7 درجه سانتی گراد متغییر است.برای نزدیک شدن به درخت، بازدیکنندگان می بایست از پُلی طنابی که از دو سمت به سکوهای خارجی ساختمان متصل شده است، عبور کنند. یک آبشار نیز به این درخت متصل است. گونه های جانوری بسیاری از جمله توکان آمریکای جنوبی در این مجموعه زندگی می کنند. حیوان تنبل سه انگشتی، بوآی درختی، پروانه های گوناگون و گونه های مختلف سوسمار بخشی از این اکوسیستم می باشند.مسافران و گردشگران تور دبی میتوانند در طول سفر به دبی از این جنگل بازدید کنند و لحظات خوبی را سپری کنند و همچنین از دیدن حیوانات نیز لذت ببرنند.در این مکان کلاس‌های مختلف آشنایی با پرندگان، حیوانات وحشی نواحی گرمسیری و همچنین پوشش گیاهی برگزار می‌شود که برای کودکان و دانش‌آموزان مفید خواهند بود.

بزرگترین درخت مصنوعی در دبی

بزرگترین درخت مصنوعی در دبی

بزرگترین درخت مصنوعی در دبی

موزه قهوه دبی

معرفی:اهمیت قهوه در فرهنگ ها و کشورهای مختلف در طول قرن ها باعث شد که دبی به فکر ساختن موزه قهوه بیوفته.به خاطر حرام بودن نوشیدنی های الکلی در کشورهای اسلامی، نوشیدنی قهوه محبوبیت خاصی پیدا کرده است و مخصوصاً در کشورهای خاورمیانه جزئی از تاریخ آن به حساب می آید.در این موزه شما می توانید با انواع مختلف قهوه، نحوه آسیاب و تهیه آن ها آشنا شوید. علاوه بر روش های محلی شما می توانید با روش های جهانی و بین المللی نیز آشنا شوید مانند روش سنتی آسیاب کشور اتیوپی که یکی از کشورهای مهد قهوه می باشد. به محض وارد شدن به داخل این ساختمان، عطر خوش طعم قهوه ی تازه دم، شما را از خود بیخود می کند.قسمتی از حیاط به طور کامل به کشور اتیوپی اختصاص پیدا کرده است. در آنجا می توانید دانه های قهوه ای را ببینید که با استفاده از تکنیک های سنتی اتیوپی بو داده می شوند. در این قسمت بانویی از کشور اتیوپی می نشیند و با صبر و حوصله قهوه را به شیوه سنتی کشورش درست می کند. غرفه مصر هم یکی از جاذبه های جذاب این موزه است، در این قسمت هم به مانند بخش اتیوپی، مردی با لباس سنتی مصری می نشیند و قهوه را در زیر پوششی از شن های داغ آماده می کند.در طبقه بالا اتاقی وجود دارد که در آن مقالاتی درباره قهوه، از قرن هجده تاکنون، نشان داده می شود.در قسمت آخر این موزه گردی هم می توانید طعم خوشایند قهوه های مکزیکی را امتحان کنیدتمام کارکنان این موزه خوش برخورد هستند و با روی خوش از مسافران تور دبی پذیرایی میکنند.مسافران تور دبی که به قهوه علاقه دارند میتوانند در طول سفر به این موزه رفته و لحظات شادی را سپری کنند.

موزه قهوه دبی

موزه قهوه دبی

محله بستاکیا دبی

این محله در اواخر قرن 19 ساخته شد تا خانه بازرگانان ایرانی ثروتمندی باشد که اغلب با مروارید و پارچه سر و کار داشتند و به دلیل تجارت معاف از مالیات و دسترسی به خور دبی به این منطقه جذب شدند. بستکیه شامل مناطقی از بخش شرقی بر دبی تا خور و تمام ساختمان های سنگی این منطقه است که روی اکثرشان بادگیرهایی قرار دارد که تا امروز به خوبی نگهداری شده اند.این بادگیرها برای این منطقه، نقش دستگاه های تهویه هوا را ایفا می کردند به این صورت که هوایی که در بالای برج به دام افتاده، به سمت پایین و داخل خانه ها سرازیر می شد. این بادگیر ها به احتمال زیاد توسط بازرگانان ایرانی (این عنصر معماری در خانه های ساحلی جنوب ایران هم استفاده می شد) از سرزمین آن ها به این منطقه آورده شد.در راستای معماری منطقه عربی، کوچه های باریک یادآور زمان گذشته و دورانی از تاریخ دبی  است که تغییرات آن بسیار کندتر بوده است. داخل این منطقه گالری مجلس را می توانید پیدا کنید که مجموعه ای از سرامیک و مبلمان عربی (در یک خانه بادگیری) دارد و همینطور گالری ایکس وای که مجموعه آثار هنری معاصر را (در یک خانه تاریخی) نگهداری می کند.این محله یکی از جاذبه های گردشگری تور دبی به شمار می رود.

 

محله بستاکیا دبی

 

محله بستاکیا دبی

 

محله بستاکیا دبی

کافی شاپ یخی دبی

معرفی:کافی شاپ یخی دی در سال 2007 ساخته شده است.این کافی شاپ اولین کافی شاپ یخی در خاورمیانه در دبی میباشد که دارای ظرفیت 40 نفره میباشد.تمام میز و صندلی های این کافی شاپ از یخ درست شده اند و همچنین برای نشستن روی آن پوست مخصوص انداخته می شود.قبل از ورود به داخل کافی شاپ به هر کدام از مشتریان، لباس های مخصوص داده می شود تا از سرمای محیط در امان باشند و همچینین به آنها پیشنهاد میشود پیش از ورود به سالن اصلی دقایقی را در منطقه حائل(میانی) که درجه حرارت آن 5 درجه سانتیگراد است جهت سازگاری دمای بدن با محیط، بگذرانند.تصور یک محیط سرد در هوای گرم دبی میتواند برای همگان یک رویا باشد و گردشگران تور دبی میتوانند براحتی به این کافی شاپ رفته و لحظات بسیار شادی را سپری کنند.در این کافی شاپ ساندویچ گریل شده، سوپ داغ، لازانیا و آبمیوه ، شکلات های داغ ، قهوه ، چای و انواع دمنوش و شیرینی سرو می شود.البته باید بدانیم در حال حاضر که کافی شاپ یخی دبی اولین کافی شاپ یخی جهان نیست و قبل از آن نیز در لندن ساخته شده است.در این کافی شاپ عجیب همه چیز از یخ درست شده است حتی مجسمه ها، پرده ها و بازی ها و همین امر موجب افزایش گردشگران تور دبی به این مکان میباشد.پرتو رنگ های متنوع الگوهای مختلفی را می سازند . همه این عناصر هوشمندانه ساخته شده اند تا یکی از بهترین سالن های یخ در جهان ایجاد شود.گردشگران عزیز تور دبی میتوانند در طول سفر به این کافی شاپ رفته و یکی از عجیب ترین خاطره های سفر به دبی را برای خود ثبت کنند.این مکان یکی از اماکن تفریحی دبی است که معمولا محلی برای گذراندن اوقات زوجهای جوان و تازه عروس ودامادها است.

کافی شاپ یخی دبی

کافی شاپ یخی دبی

تور سافاری دبی

این تور که یکی از بهترین جاذبه های تور دبی است در بعد از ظهر روانه می شود و از عرض بیابان دبی عبور می کند و در چند نقطه برای عکسبرداری توقف می کند، تا نهایتا به اولین مقصد خود که یک مزرعه ی پرورش شتر است برسد. سپس سفر از میان بیابان ادامه پیدا می کند. قبل از رسیدن به اردوگاه شبانه، کاروان برای تماشای غروب زیبای آفتاب متوقف می شود.سافاری دبی فعالیت های زیر را شامل می شود:
سرویس رایگان با اتومبیل ۴ در ۴ از هر نقطه در دبی و یا شارجه، بین ساعت های ۳ تا ۳:۳۰ دقیقه ی عصر
رانندگی با اتومبیل های بیابان رو، از میان بیابان در امتداد جاده ی العویر
۲۰ تا ۳۰ دقیقه بیابان نوردی با اتومبیل بیابان رو
عکسبرداری از غروب خورشید
شتر سواری
رقص
نوشیدنی های خاص (به هزینه ی مهمانان)
آرایش با حنا
قهوه ی عربی با خرمای تازه
لباس های سنتی
نوشیدنی های غیر الکلی، چای، قهوه و آب معدنی رایگان
شام سلف سرویس و باربیکیو (غذای گیاه خواری نیز در صورت تقاضا موجود می باشد)
بازگشت در ساعت ۹:۳۰ شب
اسکی روی شن (فعالیت تکمیلی، به قیمت ۱۰۰ درهم امارات)
ATV سواری (فعالیت تکمیلی، به قیمت ۱۲۵ درهم امارات)

 

تور سافاری دبی

 

تور سافاری دبی

 

تور سافاری دبی

 

زیر مجموعه ها

مکان های تفریحی دبی

مکان های تفریحی دبی, جاذبه های گردشگری دبی, دیدنی های دبی

مکان های تفریحی دبی, جاذبه های گردشگری دبی, دیدنی های دبی, اماکن گردشگری دبی